2019 AYT Biyoloji Konuları Soru Dağılımı ÖSYM

  • 0 paylaşım
  • 602 okunma

2019 AYT Biyoloji Konuları

Merhaba Arkadaşlar, Üniversite Öğrencisi Adayları. Sizler için 2019 AYT Biyoloji Konuları Soru Dağılımı ÖSYM  bu yazımızda paylaşıyoruz. Eski Adı LYS-YGS  olan ve 2018 yılında ise Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) olarak  gerçekleştirilen  Sınav Sistemin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) Biyoloji Konularını sizler için inceledik ve derledik.

MEB Lise Müfredatı değişmedikçe YKS AYT TYT konuları da değişmeyecektir. 2019 AYT Biyoloji konuları içeriği hakkında Biyoloji Öğretmenlerinizden de fikir alabilirsiniz. Ayrıca Konu anlatımlı kitapları ve test kitaplarını inceleyerek konuların başlıkları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 2019 AYT Biyoloji  konuları için MEB ÖSYM ve YÖK’ün açıklamalarını takip edebilirsiniz.

AYT Biyoloji Sayısal Alanın önemli bir dersidir. Bu yazımızı okuyor ve Sayısal Alandan sınava hazırlanıyorsanız Sayısal Alanı ile ilgili yazılarımızı da okuyunuz.

Ancak unutmayınız ki temel olarak ÖSYM ve YÖK konu açıklaması yapmaz. Yani şu konudan soracağız, şu konudan sormayacağız şeklinde. 2019 AYT Biyoloji Konuları için Lise Müfredatının tamamından sorumlu olduğunuzu asla unutmayınız. Yazımızın sonunda MEF Müfredat Biyoloji dersi program linkini görebilirsiniz. Ayrıca 2019 AYT Biyoloji soruları Fen Bilimleri soruları içinde yer almaktadır.

Öncelikle YKS  Alan Yeterlilik Testi olan AYT’nin genel içeriğine bir bakalım.

2019 Alan Yeterlilik Testi – AYT

1.Test Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1 – 40 Soru,
2.Test Matematik – 40 Soru,
3.Test Fen Bilimleri – 40 Soru,
4.Test Sosyal Bilimler 2 – 40 Soru şeklindedir.

Toplam 160 Soru. Toplam 180 dakika

 2019 AYT Biyoloji Konuları  Soru Dağılımı  ÖSYM  YKS -AYT

Yaşam Bilimi Biyoloji

Canlıların Yapısında Bulunan Temel Bileşenler

Canlılarin Dünyasi Hücrenin Yapısı ve Işlevi

Canlıların Çeşitliliği ve Sınıflandırması

Üreme

Konjugasyon ve Partenogenez

Komünite ve Popülasyon Ekolojisi

Kalıtımın Genel İlkeleri

Canlılarda Enerji Dönüşümü

İnsan Fizyolojisi

Genden Proteine

Canlılarda Davranış

İnsanda Üreme Sistemi


 2019 AYT Biyoloji Konuları Soru Dağılımı ÖSYM

Önemli Not ve Bilgiler

2019 AYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımları farklı kaynaklar ve web siteleri incelenerek hazırlanmıştır. Sizlere bir fikir vermesi amacı ile hazırlanmıştır. Yapılacak değişiklikler, farklı kaynaklarda, web sitelerinde bulunan farklı konu dağılımları için MEB’in uyguladığı müfredatı incelemenizi, özellikle ders öğretmenlerinizin görüşlerini almanızı tavsiye ederiz.

2019 AYT Biyoloji Konuları ders çalışması için konu anlatımlı kitaplar ve video ders anlatımlardan destek alabilirsiniz. Ancak unutmayın en iyi öğrenme derste öğretmeni dikkatli bir şekilde dinlemek ve devamında evde tekrar etmek le olabilir. Youtube’den size bir örnek anlatım ekledik. İnceleyiniz. Youtube aramalarda ilk sıralardan seçilmiştir.

Sayısal Alan Nedir ?

Sayısal Puan ile Öğrenci Alan Bölümler

TYT Konuları

YKS Dedikleri Nedir

2019 AYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımı ÖSYM

Bol bol soru çözünüz. Çözemediğiniz, takıldığınız konuları Videolardan ve Konu anlatımlı kitaplardan tekrar tekrar çalışınız. Unutmayın azim sizi başarıya götürecek en büyük etkenlerdendir.

Web Sitemiz yeni kurulmuş olup içerik giriş çalışmaları devam etmektedir. Bu nedenle sitemizde YSK Sınavı ile ilgili birçok menü ve makale mevcuttur. İncelemenizi tavsiye ederiz. Sorularını yorum ve iletişim bölümünden sorabilirsiniz.

MEB Biyoloji Müfredatı

 

Etiketler: , , , ,
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
  • 0 paylaşım
YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER