2019 AYT Edebiyat Konuları Soru Dağılımı ÖSYM

  • 0 paylaşım
  • 943 okunma

2019 AYT Edebiyat Konuları Soru Dağılımı

Merhaba Arkadaşlar, Üniversite Öğrencisi Adayları. Sizler için 2019 AYT Edebiyat Konuları Soru Dağılımı ÖSYM bu yazımızda paylaşıyoruz. Eski Adı LYS-YGS  olan ve 2018 yılında ise Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) olarak  gerçekleştirilen  Sınav Sistemin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) Edebiyat Konularını sizler için inceledik ve derledik.

2019 AYT Edebiyat Konuları Soru Dağılımı ÖSYM. MEB Lise Müfredatı değişmedikçe YKS AYT TYT konuları da değişmeyecektir. 2019 AYT Edebiyat konuları içeriği hakkında Edebiyat Öğretmenlerinizden de fikir alabilirsiniz.  Ayrıca Konu anlatımlı kitapları ve test kitaplarını inceleyerek konuların başlıkları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 2019 AYT Edebiyat  konuları için MEB ÖSYM ve YÖK’ün açıklamalarını takip edebilirsiniz.

AYT Edebiyat Sözel Alanın önemli bir dersidir. Bu yazımızı okuyor,  Sözel ve EA Alanlardan sınava hazırlanıyorsanız Sözel ve EA Alanları ile ilgili yazılarımızı okumanızı  tavsiye ederiz.

Ancak unutmayınız ki temel olarak ÖSYM ve YÖK konu açıklaması yapmaz. Yani şu konudan soracağız, şu konudan sormayacağız şeklinde. 2019 AYT Edebiyat Konuları için Lise Müfredatının tamamından sorumlu olduğunuzu asla unutmayınız. Yazımızın sonunda MEF Müfredat Edebiyat dersi program linkini görebilirsiniz. Ayrıca AYT Edebiyat soruları Türk Dili ve Edebiyatı- Sosyal Bilimler-1 Testi soruları içinde yer almaktadır.

Öncelikle YKS  Alan Yeterlilik Testi olan AYT’nin genel içeriğine bir bakalım.

2019 Alan Yeterlilik Testi – AYT

Matematik – 40 Soru,
Fen Bilimleri – 40 Soru,                                                                                                                                                                      YKS Türk  Dili Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1 testinde toplam 40 soru sorulacak ve bu 40 sorunun 24 tanesi Edebiyat üzerinden gelecek. 
Test Sosyal Bilimler 2 – 40 Soru şeklindedir.

Toplam 160 Soru. Toplam 180 dakika

 2019 AYT Edebiyat  Konuları Soru Dağılımı  ÖSYM  YKS –AYT

Güzel Sanatlar ve Edebiyat.

Şiir Bilgisi.

Söz Sanatları.

Metinlerin Sınıflandırılması

Türk Edebiyatı Dönemleri.

İslamiyet Öncesi Türk Edebiyatı

İslamiyet Etkisindeki Edebiyat

Halk Edebiyatı.

Divan Edebiyatı.

Tanzimat Edebiyatı.

Servet-i Fünun Edebiyatı.

Fecr-i Ati Edebiyatı.

Milli Edebiyat.

Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı.


Tavsiye Makaleler

YKS TYT Nedir ? Konulu yazımıza bir göz atabilirsiniz.   

Yazın Ders Çalışmak konulu yazımıza bir göz atabilirsiniz.  

YKS Sözel alan Nedir ?

2019 TYT Konuları

YKS Sözel Puanı ile Öğrenci Alan Bölümler

EA Alanı Nedir ?


Önemli Not ve Bilgiler

2019 AYT Edebiyat Konuları ve Soru Dağılımları farklı kaynaklar ve web siteleri incelenerek, Sizlere bir fikir vermesi amacı ile hazırlanmıştır. Yapılacak değişiklikler, farklı kaynaklarda, web sitelerinde bulunan farklı konu dağılımları için MEB’in uyguladığı müfredatı incelemenizi, özellikle ders öğretmenlerinizin görüşlerini almanızı tavsiye ederiz.

2019 AYT Edebiyat Konuları ders çalışması için konu anlatımlı kitaplar ve video ders anlatımlardan destek alabilirsiniz. Ancak unutmayın en iyi öğrenme derste öğretmeni dikkatli bir şekilde dinlemek ve devamında evde tekrar etmek le olabilir. Youtube’den size bir örnek anlatım ekledik. İnceleyiniz. Youtube aramalarda ilk sıralardan seçilmiştir.

 

YKS AYT Sınavı Edebiyat Soruları LYS gibi 11. ve 12. Sınıf konularından seçilmektedir.  

Bol bol soru çözmeye çalışınız. Çözemediğiniz, anlamadığınız konuları Videolardan ve Konu anlatımlı kitaplardan tekrar tekrar çalışınız. Unutmayın kararlılık sizi başarıya götürecek en büyük etkenlerdendir.

Web Sitemiz yeni kurulmuş olup içerik giriş çalışmaları devam etmektedir. Bu nedenle sitemizde YSK Sınavı ile ilgili birçok konu ve makale mevcuttur. İncelemenizi tavsiye ederiz. Sorularını yorum ve iletişim bölümünden sorabilirsiniz.

Aşağıda linki verilen programı incelemenizi tavsiye ederiz.

MEB Müfredat Ortaöğretim Edebiyat Programı

 

Etiketler: , , , ,
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
  • 0 paylaşım
YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER