2019 AYT Fizik Konuları Soru Dağılımı ÖSYM

  • 0 paylaşım
  • 807 okunma

2019 AYT Fizik Konuları Soru Dağılımı ÖSYM

Merhaba Üniversite Adayları. Sizler için 2019 AYT Fizik Konuları Soru Dağılımı ÖSYM bilgisini bu yazımızda paylaşıyoruz.  2019 AYT Fizik Konuları Soru Dağılımı ÖSYM sizin için büyük önem taşımaktadır. Eski Adı LYS-YGS  olan ve 2018 yılında ise Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) olarak  gerçekleştirilen  Sınav Sistemin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) 2019 AYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı ÖSYM sizler için inceledik ve derledik.

MEB Lise Müfredatı değişmedikçe YKS AYT TYT Fizik konuları da değişmeyecektir. 2019 AYT Fizik Konuları içeriği hakkında Fizik Öğretmenlerinizden de fikir alabilirsiniz. Ayrıca Konu anlatımlı kitapları ve test kitaplarını inceleyerek konuların başlıkları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 2019 AYT Geometri konuları için MEB ÖSYM ve YÖK’ün açıklamalarını takip edebilirsiniz.

AYT Fizik Sayısal Alanın önemli bir dersidir. Bu yazımızı okuyor ve Sayısal Alandan sınava hazırlanıyorsanız Sayısal Alanı ile ilgili yazılarımızı da okuyunuz.

Ancak unutmayınız ki temel olarak ÖSYM ve YÖK konu açıklaması yapmaz. Yani şu konudan soracağız, şu konudan sormayacağız şeklinde. 2019 AYT Fizik Konuları için Lise Müfredatının tamamından sorumlu olduğunuzu asla unutmayınız. Yazımızın sonunda MEF Müfredat Fizik dersi program linkini görebilirsiniz. Ayrıca AYT Fizik soruları Fen Bilimleri soruları içinde yer almaktadır.

 2019 AYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı ÖSYM incelemeden öncelikle YKS  Alan Yeterlilik Testi olan AYT’nin genel içeriğine bir bakalım.

2019 Alan Yeterlilik Testi – AYT

1.Test Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1 – 40 Soru,
2.Test Matematik – 40 Soru,
3.Test Fen Bilimleri – 40 Soru,
4.Test Sosyal Bilimler 2 – 40 Soru şeklindedir.

Toplam 160 Soru. Toplam 180 dakika

2019 AYT Fizik Konuları Soru Dağılımı ÖSYM

Fizik Bilimine Giriş

Madde ve Özellikleri

Kuvvet ve Hareket

Enerji

Vektörler

Elektrik ve Manyetizma

Dalga Mekaniği

Tork ve Denge

Ağırlık Merkezi

Basit Makineler

Düzgün Çembersel Hareket

Basit Harmonik Hareket

Atom Fiziğine Giriş ve Radyoaktivite

Modern Fizik

Modern Fiziğin Teknolojideki Uygulamaları


Sayısal Alan Nedir ?

Sayısal Puan ile Öğrenci Alan Bölümler

TYT Konuları

YKS Dedikleri Nedir ? 

Önemli Not ve Bilgiler

2019 AYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımları farklı kaynaklar ve web siteleri incelenerek hazırlanmıştır. Sizlere bir fikir vermesi amacı ile hazırlanmıştır. Yapılacak değişiklikler, farklı kaynaklarda, web sitelerinde bulunan farklı konu dağılımları için MEB’in uyguladığı müfredatı incelemenizi, özellikle ders öğretmenlerinizin görüşlerini almanızı tavsiye ederiz.

2019 AYT Fizik Konuları ders çalışması için konu anlatımlı kitaplar ve video ders anlatımlardan destek alabilirsiniz. Ancak unutmayın en iyi öğrenme derste öğretmeni dikkatli bir şekilde dinlemek ve devamında evde tekrar etmekle olabilir. Youtube’den size bir örnek anlatım ekledik. İnceleyiniz. Youtube aramalarda ilk sıralardan seçilmiştir.

Bol bol soru çözünüz. Çözemediğiniz, takıldığınız konuları Videolardan ve Konu anlatımlı kitaplardan tekrar tekrar çalışınız. Unutmayın azim sizi başarıya götürecek en büyük etkenlerdendir.

Web Sitemiz yeni kurulmuş olup içerik giriş çalışmaları devam etmektedir. Bu nedenle sitemizde YSK Sınavı ile ilgili birçok menü ve makale mevcuttur. İncelemenizi tavsiye ederiz. Sorularını yorum ve iletişim bölümünden sorabilirsiniz.

MEB Müfredat

MEB Müfredat Fizik Konuları

 

Etiketler: , , ,
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
  • 0 paylaşım
YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER