2019 AYT Geometri Konuları ve Soru Dağılımı ÖSYM

  • 0 paylaşım
  • 438 okunma

2019 AYT Geometri Konuları ve Soru Dağılımı ÖSYM.

2019 AYT Geometri Konuları ve Soru Dağılımı ÖSYM.  Merhaba Arkadaşlar, Üniversite Öğrencisi Adayları. Sizler için AYT Geometri Konuları ve Soru dağılımlarını bu yazımızda paylaşıyoruz. Eski Adı LYS-YGS  olan ve 2018 yılında ise Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) olarak  gerçekleştirilen  Sınav Sistemin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) Geometri Konularını sizler için inceledik ve derledik.

MEB Lise Müfredatı değişmedikçe YKS AYT TYT konuları da değişmeyecektir. 2019 AYT Geometri konuları içeriği hakkında Geometri – Matematik öğretmenlerinizden de fikir alabilirsiniz. Ayrıca Konu anlatımlı kitapları ve test kitaplarını inceleyerek konuların başlıkları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 2019 AYT Geometri konuları İÇİN MEB ÖSYM ve YÖK’ün açıklamalarını takip edebilirsiniz.

AYT Geometri hem Sayısal Alanın hem de EA alanın önemli bir dersidir. Bu yazımızı okuyor ve Eşit Ağırlık alanından sınava hazırlanıyorsanız EA Alanı ile ilgili yazılarımızı da okuyunuz.

Ancak unutmayınız ki temel olarak ÖSYM ve YÖK konu açıklaması yapmaz. Yani şu konudan soracağız, şu konudan sormayacağız şeklinde. 2019 AYT Geometri Konuları için Lise Müfredatının tamamından sorumlu olduğunuzu asla unutmayınız. Yazımızın sonunda MEF Müfredat Matematik dersi program linkini görebilirsiniz. Ayrıca Geometri soruları Matematik soruları içinde yer almaktadır.

Öncelikle YKS  Alan Yeterlilik Testi olan AYT’nin genel içeriğine bir bakalım.

2019 Alan Yeterlilik Testi – AYT

1.Test Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1 – 40 Soru,
2.Test Matematik – 40 Soru,
3.Test Fen Bilimleri – 40 Soru,
4.Test Sosyal Bilimler 2 – 40 Soru şeklindedir.

Toplam 160 Soru. Toplam 180 dakika

Yabancı Dil Sınavı (YDT )

Yabancı Dil  Testi Toplam 80 Soru – Toplam süre 120 dakika

2019 AYT Geometri Konuları ve Soru Dağılımı ÖSYM

Temel Kavramlar

Doğruda ve Üçgende Açilar

Dik Üçgen

Özel Üçgenler

Ikizkenar ve Eşkenar Üçgen

Üçgende Alan

Üçgende Açıortay ve Kenarortay

Üçgende Eşlik ve Benzerlik

Açı Kenar Bağıntıları

Çokgenler ve Özel Dörtgenler

Trigonometri

Vektörler

Analitik Geometri

Çember ve Daire

Geometrik Cisimler

Konikler

Çemberin Analitik İncelemesi


Tavsiye Yazılar

YKS TYT Nedir ? Konulu yazımıza bir göz atabilirsiniz. 

Yazın Ders Çalışmak konulu yazımıza bir göz atabilirsiniz.

2019 AYT Matematik Konuları


Önemli Not ve Bilgiler

2019 AYT Geometri Konuları ve Soru Dağılımları farklı kaynaklar ve web siteleri incelenerek hazırlanmıştır. Sizlere bir fikir vermesi amacı ile hazırlanmıştır. Yapılacak değişiklikler, farklı kaynaklarda, web sitelerinde bulunan farklı konu dağılımları için MEB’in uyguladığı müfredatı incelemenizi, özellikle ders öğretmenlerinizin görüşlerini almanızı tavsiye ederiz.

2019 AYT Geometri Konuları ve Soru Dağılımı ÖSYM için ders çalışması için konu anlatımlı kitaplar ve video ders anlatımlardan destek alabilirsiniz. Ancak unutmayın en iyi öğrenme derste öğretmeni dikkatli bir şekilde dinlemek ve devamında evde tekrar etmek le olabilir. Youtube’den size bir örnek anlatım ekledik. İnceleyiniz. Youtube aramalarda ilk sıralardan seçilmiştir.

Bol bol soru çözünüz. Çözemediğiniz, takıldığınız konuları Videolardan ve Konu anlatımlı kitaplardan tekrar tekrar çalışınız. Unutmayın azim sizi başarıya götürecek en büyük etkenlerdendir.

Web Sitemiz yeni kurulmuş olup içerik giriş çalışmaları devam etmektedir. Bu nedenle sitemizde YSK Sınavı ile ilgili birçok menü ve makale mevcuttur. İncelemenizi tavsiye ederiz. Sorularını yorum ve iletişim bölümünden sorabilirsiniz.

2019 AYT MATEMATİK KONULARI  – İNCELE

MEB MATEMATİK MÜFREDATI

 

0%


Sonuç: 0/100

Etiketler: , , , ,
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
  • 0 paylaşım
YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER