AYT Mantık Konuları ve Soru Dağılımı 2019

  • 0 paylaşım
  • 243 okunma

AYT MANTIK KONULARI 2019

AYT Mantık Konuları ve Soru Dağılımı ÖSYM başlıklı bu yazımızda Mantık konularını paylaşıyoruz. Eski Adı LYS-YGS  olan ve 2018 yılında ise Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) olarak  gerçekleştirilen  Sınav Sistemin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) Mantık Konularını sizler için inceledik ve derledik.

MEB Lise Müfredatı değişmedikçe YKS AYT TYT konuları da değişmeyecektir. 2019 AYT Mantık konuları içeriği hakkında Felsefe Grubu Öğretmenlerinizden de fikir alabilirsiniz. Ayrıca Konu anlatımlı kitapları ve test kitaplarını inceleyerek konuların başlıkları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 2019 AYT Mantık konuları için MEB ÖSYM ve YÖK’ün açıklamalarını takip edebilirsiniz.

AYT MANTIK KONULARI 2019

Ancak unutmayınız ki temel olarak ÖSYM ve YÖK konu açıklaması yapmaz. Yani şu konudan soracağız, şu konudan sormayacağız şeklinde. 2019 AYT Mantık Konuları için Lise Müfredatının tamamından sorumlu olduğunuzu asla unutmayınız. Ayrıca AYT Mantık soruları Sosyal Bilimler 2  Testi  soruları içinde yer almaktadır.

Öncelikle YKS  Alan Yeterlilik Testi olan AYT’nin Genel içeriğine bir bakalım.

2019 Alan Yeterlilik Testi – AYT

Matematik Testi– 40 Soru,
Fen Bilimleri Testi– 40 Soru,   

Türk Dili ve Edebiyatı- Sosyal Bilimler-1 Testi 40 soru sorulacak.

( Edebiyat 24 Soru, Tarih 1 10 Soru, Coğrafya 1 6 Soru,

Sosyal Bilimler-2 Testi 40 soru sorulacak.

(Tarih-2  11 Soru, Coğrafya-2  11 Soru, Felsefe Grubu (Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Mantık) 12 Soru, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi  6 Soru veya İlave Felsefe Soruları )

Toplam 160 Soru. Toplam 180 dakika


2019 AYT MANTIK  KONULARI VE SORU DAĞILIMI  ÖSYM  YKS –AYT

Mantığa Giriş
Klasik Mantık
Mantık ve Dil
Sembolik Mantık

Tavsiye Makaleler

YKS TYT Nedir ? Konulu yazımıza bir göz atabilirsiniz.   

Yazın Ders Çalışmak konulu yazımıza bir göz atabilirsiniz.  

YKS Sözel alan Nedir ?

2019 TYT Konuları

YKS Sözel Puanı ile Öğrenci Alan Bölümler

EA Alanı Nedir ?


Önemli Not ve Bilgiler

AYT Mantık Konuları ve Soru Dağılımları 2019

Farklı kaynaklar ve web siteleri incelenerek hazırlanmıştır. Sizlere bir fikir vermesi amacı ile hazırlanmıştır. Yapılacak değişiklikler, farklı kaynaklarda, web sitelerinde bulunan farklı konu dağılımları için MEB’in uyguladığı müfredatı incelemenizi, özellikle ders öğretmenlerinizin görüşlerini almanızı tavsiye ederiz.

2019 AYT Mantık Konuları ders çalışması için konu anlatımlı kitaplar ve video ders anlatımlardan destek alabilirsiniz. Ancak unutmayın en iyi öğrenme derste öğretmeni dikkatli bir şekilde dinlemek ve devamında evde tekrar etmekle olabilir.

AYT Mantık Youtube Video Linki TIKLA

Bol bol soru çözünüz. Çözemediğiniz, takıldığınız konuları Videolardan ve Konu anlatımlı kitaplardan tekrar tekrar çalışınız. Unutmayın azim sizi başarıya götürecek en büyük etkenlerdendir.

Web Sitemiz yeni kurulmuş olup içerik giriş çalışmaları devam etmektedir. Bu nedenle sitemizde YSK Sınavı ile ilgili birçok menü ve makale mevcuttur. İncelemenizi tavsiye ederiz. Sorularını yorum ve iletişim bölümünden sorabilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
  • 0 paylaşım
YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER