Değerinizi Bilin

 • 3 paylaşım
 • 176 okunma

İyi bilinen bir konuşmacı, seminerine 50 dolarlık bir banknotu göstererek başladı. 200 kişiyi bulan dinleyicilere, bu parayı kim ister diye sordu ve eller kalkmaya başladı. Ve konuşmacı “bu parayı sizlerden birine vereceğim fakat öncelikle bazı şeyler yapacağım” dedi.

Parayı önce buruşturdu ve dinleyicilere “hala bu parayı isteyen var mı?” diye sordu, eller yine havadaydı. Bu sefer, konuşmacı “peki bu paraya şunları yaparsam?” dedi ve 50 doları yere attı onun üstüne bastı, ezdi, pisletti ve para şimdi pis ve buruşuktu, fakat eller yine havadaydı ve o parayı herkes istiyordu.

 Konuşmacı şöyle dedi:

“Arkadaşlarım burada çok önemli bir şey öğrendiniz, burada paraya ne yaptıysam hiç önemli değil onu yine de istiyorsunuz, çünkü benim ona yaptığım şeyler onun değerini düşürmedi, o hala 50 dolar. 

Hayatımızda çoğu kez verdiğimiz kararlar veya hayat şartları nedeniyle hırpalanır, canımız acıtılır, yerden yere vuruluruz, kendimizi kötü hissederiz, fakat ne olduğu veya ne olacağı önemli değil, hiç bir zaman değerimizi kaybetmeyiz, temiz ya da pis, hırpalanmış ya da kırılmış, bunların hiçbiri önemli değildir.

Seni sevenler senin ne kadar değerli olduğunu her zaman bileceklerdir”.

Not: Hikaye bize güzle bir örnek anlattı.  Önce biz değer vermeliyiz kendimize… Yaşamanın  ve şartlarımızın kıymetini bilmeliyiz.  

Kaynak: İnternet derleme

Etiketler:
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
 • 3 paylaşım
YORUMLAR

Bu yazıya 3 yorum yazılmış.
  Rehberlik Saati dedi ki:

  Bencede…. Sizden değerli en var ki bu yaşamın içinde…

  Dilay dedi ki:

  Benim ödevimde de bu metin var

  Rehberlik Saati dedi ki:

  Evet bu metin rehberlik hikayeleri olarak geçer…. İlgin için teşekkür ederiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER