Ders Çalışmayı Engelleyen Koşullar

  • 4 paylaşım
  • 54 okunma

Ders çalışmayı engelleyen koşullar her öğrencinin karşılaşabileceği bir durumdur. Sınava Hazırlanan Öğrenciler çalışmaya çok kadar istekli de olsa ve  iyi planlama yapsalar da  çevresel koşullar dediğimiz şartlar öğrencinin çalışmasına engel olabilir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1- Her şeyden önce çalışılan yer ve ortam çok önemlidir. Eşyası çok olan , karışık, güzel manzaralı, duvarlarında  poster ve resim olan, televizyon olan bir oda verimli çalışmak için  olumsuz birortamdır.  Uyaran fazla olduğu için ders çalışmanıza siz istemeseniz de olumsuz etki yapacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

2- Çalışma masasının üstü de en az ders çalışılan oda ve ortam  kadar önemlidir. Koltuk, yatak üstünde verimli ders çalışma olmaz. Yatarak, uzanarak ders çalışılmaz. Ders çalışma masada ve sandalyesinde olmalıdır. Masanın üstü dikkat dağıtacak eşyalardan temizlenmeli ve sadece ders için gerekli araç ve gereçler olmalıdır.

3- Her şey hazır olsa bile bazen, zaman zaman aklımız bir şeylere takılabilir. Dışarı da olmak isteyebiliriz, gezmek dolaşmak isteyebiliriz. Ancak şunu aklınızdan çıkarmayın.; amaçlarınıza ulaşmak güzel bir gelecek yaşamanıza kapı açacaktır. Planlı ve azimli olmalısınız.

 Size Düşenler;

Asla vazgeçmeyin.

Umutlu olun.

Kararlı olun.

Azimli olun.

Planlı olun.

Daha var, nasıl olsa çalışırım gibi düşünceleri kafanızdan çıkarın.

Çevresel ve Sosyal Etkenlerin sizi etkilemesine izin vermeyin.

Cep telefonundan uzak durun. Cep telefonunuzu mümkünse başka bir odada bulundurun.

Zamanınızın en değerli kısımlarını Sosyal Medyada harcamayın…

 

Yazı: www.rehberliksaati.com 

Etiketler: , , , , , , , ,
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
  • 4 paylaşım
YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER