DGS Çıkmış Sorular İndir

  • 0 paylaşım
  • 29 okunma

DGS Çıkmış Sorular İndir yazımızda sizler için ÖSYM tarafından yayınlanmış DGS Çıkmış soruları paylaşıyoruz. Soruları çözerek soru tipleri ve içerikleri hakkında bilgi sahibi olmanız sınav hazırlığı için size yol gösterici olacaktır. 

DGS Çıkmış Sorular İndir. Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları ile ilgili sınav ve yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yürütülmektedir.

DGS Nedir ?

Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik kapsamında meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları ile ilgili sınav ve yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yürütülecektir. Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ilgili olarak başvuru, sınavın uygulanması, sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ve yerleştirme esaslarını kapsamaktadır.

DGS’de sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacaktır. Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika olacaktır. Sınavda uygulanacak test, çoktan seçmeli sorulardan oluşacaktır. Testte 120 soru yer alacaktır.

DGS Çıkmış Sorular İndir

2018-DGS Temel Soru Kitapçığı ve Yanıtları (% 10)

 2017-DGS Temel Soru Kitapçığı ve Yanıtları (% 10)

 2016-DGS Temel Soru Kitapçığı ve Yanıtları 

 2014-DGS Temel Soru Kitapçığı ve Yanıtları

 2013-DGS Temel Soru Kitapçığı ve Yanıtları (% 10)

 2012-DGS Temel Soru Kitapçığı ve Yanıtları 

 2011-DGS Temel Soru Kitapçığı ve Yanıtları 

2010-DGS Temel Soru Kitapçığı ve Yanıtları 

2009-DGS Temel Soru Kitapçığı ve Yanıtları 

2008-DGS Temel Soru Kitapçığı ve Yanıtları 

2007-DGS Temel Soru Kitapçığı ve Yanıtları 

2006-DGS Temel Soru Kitapçığı ve Yanıtları 

 

DGS Çıkmış Sorular İndir yazımızda yukarıda verilen linklerden soruları indirebilirsiniz. Sorular basılı kağıt olarak çözerseniz sizlere daha yararlı olacaktır.

 

 

 

 

Etiketler: , ,
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
  • 0 paylaşım
YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!