Kısaca Ders Çalışma

 • 0 paylaşım
 • 172 okunma

Kısaca Ders Çalışma. Ders Çalışma Yolları. Önce bir karar vermelisin. Hedeflerine ulaşmak istiyor musun? Başarılı bir yaşam sürmek istiyor musun? O zaman sosyal ve günlük hayatını düzenlemelisin.

Kısaca Ders Çalışma. Her çalışma bir amaca yönelik olmalıdır. Bu amaçlar, bir konuyu öğrenmek, tam olarak öğrenmedikleri konuları tekrar etmek, kitap okumak, test çözmek olarak özetlenebilir.

Ancak başarının temel kuralı olan düzenli tekrar özelikle okul da görülen derslerin evde her gün tekrar edilmesidir. Düzenli tekrar yapan ve kitap okuyan öğrenciler başarılarının zamanlar arttığını göreceklerdir.

Her öğrenci bir dersi çalışmak için gerekli zamanı kendine göre ayarlamalıdır. Bir dersi 40 ile 50 dakika çalıştıktan sonra araya 10-15 dakikalık dinlenme molası vermek yararlı olur. Bu sayede çalışma sonunda dağılan dikkat ve azalan verim tekrar kazanılır.

Ders çalışmayı engelleyen koşullar

Düzenli olarak test çözmelisin. Çözdüğün testleri konu anlatımlarından kontrol etmeli ve yanlışlarını tespit edip gidermelisin.

Lise Öğrenciysen veya Üniversite Sınavına hazırlanıyorsan  derslerindeki veya çalışmalarındaki başarının artması için gayret gösteriyorsan  sorularınızı buradan sorabilirsiniz ?

Kişisel yaşam alanında ve mevcut ders çalışma düzeninde yapacağın küçük değişikliklerle derslere dikkatini çok daha rahat verebilirsin. Aynı zamanda da ders çalışmayı zamanlarını çok daha güzel bir şeklide planlayabilir, yapabilirsin.

 

Sorularınızı yorum olarak sorabilirsiniz…

Öğrenmede iyi sonuç almanın yolu, çok çalışmak değil etkin,verimli ve yeterli çalışmaktır.

 

Etiketler: , ,
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
 • 0 paylaşım
YORUMLAR

Bu yazıya 2 yorum yazılmış.
  Esra dedi ki:

  Merhaba ben 11. Sinifim ama nasil calismaliyim hangi derslere daha cok calismaliyim bilmiyorum bu arada sayisal bolumu sectim nasil bir calisma programim olmali lutfen yardimci olur musunuz😊

  Rehberlik Saati dedi ki:

  11. Sınıfa geçtiğini anladım. O nedenle başlangıç olarak 9. ve 10. Sınıf konularını yaz bitmeden, okullar açılmadan biraz tekrar etmelisin… Bunlar Türkçe Testi; 40 Soru
  Matematik Testi; 40 Soru
  Fen Bilimleri Testi: 20 Soru
  Sosyal Bilimler Testi; 20 Soru
  bu derslerin tamamının konuları TYT Menümüzde var… Sayısalcı olsan bile YKs 1. Oturum olan TYT girceksin ve TYT nin etkisi %40 olacak Sayısal Puanının hesaplanmasında…. Önce şunu düşün. bu yaz okullar açılana kadar günde ne kadar tekrar yapabilirsin… Mesela 3-4 saat… Sabah 1 Saat, Öğleden sonra 2 Saat, akşam 1 Saat şeklinde 9. ve 10. Sınıf konularını tekrar edebilirsin..
  Ayrıca 2003-2010 Yılları arasında ki ÖSYM Sorularını biz çöz… Özellikle YGS Sınavı sorularını…. Sorun var ise yorum olarak yazabilirsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER