Öğretmen Lisans Programları

  • 0 paylaşım
  • 45 okunma

Öğretmen Lisans Programları. Yükseköğretim Kurulunda “Yeni YÖK” kapsamında sağlık alanında gerçekleştirilen yapısal değişikliklerin görüşüldüğü bir toplantı gerçekleştirildi.

Yükseköğretim Kurulu üyeleri ile Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yetkililerinin katılımıyla yapılan toplantıda, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın katıldığı toplantı ile duyurulan yeni öğretmen yetiştirme lisans programları müfredatının sağlık boyutu ele alındı.

Toplantıya, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Mehmet Şişman ve Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, DSÖ Türkiye Temsilcisi Dr. Pavel Ursu, DSÖ Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programı Sorumlusu Doç. Dr. Toker Ergüder, Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Dairesi Başkanı Dr. Ayla Aydın ve Kurum Danışmanı Prof. Dr. Cemal Bulut katıldı.

Yeni müfredattaki bağımlılık ve bağımlılıkla mücadele ve beslenme ve sağlık dersleri başlıkları altındaki doğal ve sağlıklı beslenme, obeziteyle mücadele, sağlıklı yaşam ve egzersiz, sağlıklı cinsel yaşam, büyüme ve gelişme konuları görüşüldü. Toplumun kanaat önderleri konumunda olan öğretmenlerin eğitimlerinde bu konuların yer almasının önemi vurgulandı… 

DEVAMI

 

ÖĞRETMENLİK LİSANS PROGRAMLARINA YENİ DÜZENLEME HABERİNİ OKUMAK İÇİN DE BURAYA TIKLAYINIZ.

 

KAYNAK: http://www.yok.gov.tr/

Etiketler: ,
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
  • 0 paylaşım
YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER