YDT Yabancı Dil Konuları ve Soru Dağılımları 2019

  • 0 paylaşım
  • 381 okunma

YDT Yabancı Dil Konuları

YDT Yabancı Dil Konuları ve Soru Dağılımları 2019. ( YDT Sınavı ) (Almanca, İngilizce, Fransızca, Rusça, arapça ) 

YKS Dil Sınavı Konuları, Yabancı Dil Sınavı Konuları ( YDT Sınavı ) (Almanca, İngilizce, Fransızca, Rusça, arapça )  temel olarak bu şekildedir. Ancak şunu asla unutmayınız ki YÖK ve ÖSYM’nin açıklamalarını takip etmişsinizdir. Lise Müfredatından sorumlusunuz. Size sadece bir fikir vermesi amacı ile hazırlanmıştır.  Ayrıca YKS Sınav Sistemi yeni olduğu için soru tarzı ve şeklini kestirmek. 2000 ve 2017 Yılları arası soruları gözden geçirmekte oldukça fayda vardır. Eski soruları çözmek başarınızı artırmanız da yardımcı olacaktır. Ayrıca Konu anlatımlı kitaplardan ve Deneme Sınavı örneklerinden  YKS Dil Sınavı Konularının neler olduğunu görmeniz mümkündür. 

ÖSYM YKS 2018 Başvuru Kılavuzunda Yabancı Dil sınavı ile ilgili açıklama şöyledir;

SINAV YABANCI DİLİ

YDT’ye girmek isteyen adaylar, bu alanda ilgili yabancı dili işaretleyeceklerdir. YDT’ye girmek istemeyen adaylar, bu alanı boş bırakacaklardır. YDT, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde yapılacaktır. Her dil için ayrı soru kitapçığı bulunacaktır. YDT’de adaya sadece başvuruda bildirdiği yabancı dile ait soru kitapçığı verilecektir.  ÖSYM YKS 2018 Kılavuz Sayfa: 8

YDT Yabancı Dil Konuları

1. Kelime Bilgisi
2. Dil Bilgisi
3. Cloze Test
4. Cümleyi Tamamlama
5. İngilizce Cümlenin Türkçe Karşılığını Bulma
6. Türkçe Cümlenin İngilizce Karşılığını Bulma
7. Paragraf Anlamca Yakın Cümleyi Bulma
8. Paragrafta Anlam Bütünlüğünü Sağlayacak Cümleyi Bulma
9. Verilen Durumda Söylenecek İfadeyi Bulma
10. Diyalog Tamamlama
11. Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümleyi Bulma


Tavsiye Yazılarımız

YKS 2018 Yabancı Dil Testi Soruları

YKS YDT Nedir 

YKS Dil Puanı ile Öğrenci Alan Bölümler


YKS Sınavı hakkında genel bilgileri YKS menümüzden görebilir, bilgi edinebilirsiniz. YKS Sınavında ki testlerin ağırlıklarını Lise Rehberliği bölümümüzden öğrenebilirsiniz. 

Tercihlerinize ÖSYM tarafından yayımlanmış, yayımlanacak kılavuzları incelemeden karar vermeyiniz. Unutmayın en KESİN VE doğru bilgiler her zaman ÖSYM tarafından yayınlanan ilgili kılavuzlardaki bilgilerdir.

Bizden Size

Web Sitemiz yeni kurulmuş olup içerik giriş çalışmaları devam etmektedir. Bu nedenle sitemizde YSK Sınavı ile ilgili bir çok menü ve makale mevcuttur. İncelememenizi tavsiye ederiz. Sorularını yorum ve iletişim bölümünden sorabilirsiniz.

Hepinize sınavda başarılar diliyoruz. Her şey gönlünüzce olsun.  Aklınıza takılan soruları yorum olarak sorabilirsiniz.  Ya da sitemiz sağ sütunda yer alan Danışma Hatlarından soru olarak yazabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
  • 0 paylaşım
YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER