YKS 2018 AYT TYT Soruları

  • 0 paylaşım
  • 150 okunma

YKS 2018 AYT TYT Soruları

YKS 2018 AYT TYT Soruları. YKS 2018 AYT TYT Soru ve Cevapları yayınlandı. 2018-YKS TYT ve AYT Oturumları Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı AYT ve TYT sınavlarının soru ve cevapları ÖSYM web sitesinde yayınlandı.

ÖSYM tarafından yayınlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri’nin (AYT) soru kitapçıkları ve tüm cevap anahtarlarına aşağıdaki linklerden ulaşılabilir.

Ön Lisans

Adayların bir önlisans programını tercih edebilmesi için YKS Temel Yeterlilik Testi Puanı (TYT-Puanı) en az 150 olması gereklidir. YKS-TYT Temel Yeterlilik Testi Puanı 150’nin altında olan adayların herhangi bir yükseköğretim programını tercih edemeyecekler.  Temel Yeterlilik Testi Puanı 200 ve üzeri olan adayların bu puanları, istedikleri takdirde bir sonraki yıl için de geçerli olacaktır. Adayın SAY, SÖZ, EA, DİL puanlarından en az biri 180 ve üstü ise aday lisans programlarını tercih edebilir.

30 Haziran 2018 tarihinde uygulanan 2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 1 Temmuz 2018 tarihinde uygulanan 2018-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) Soru Kitapçıklarına, 1 Temmuz 2018 tarihinde saat 18.00’dan itibaren aşağıdaki bağlantılardan erişilebilir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

YKS Dedikleri Nedir ?

YKS 2018 AYT TYT Soruları

YKS soruları, ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamayacak, dağıtılamayacak ve yayımlanamayacak.

2018-YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

2018-YKS Alan Yeterlilik Testleri (AYT) Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

KAYNAK: http://www.osym.gov.tr/

 

Etiketler: , ,
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
  • 0 paylaşım
YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER