YKS Tercih

  • 0 paylaşım
  • 70 okunma

YKS Tercih

YKS Tercih eğitim öğretim hayatının dönüm noktalarından birisidir.  Kara verme sürecinde sizi aşağıdaki bilgiler size yardımcı olacaktır. ;Bu süreçte öncelikle ÖSYM Tarafından tercihlerden hemen önce yayınlanacak olan ÖSYM YKS Tercih Kılavuzunu iyi incelemek gerekmektedir.

En çok sorulan sorular; üniversite tercihleri ne zaman belli olacak, yks tercihleri ne zaman 2018, 2018 yks tercih dönemi ne zaman gibi sorulardır. 

Yükseköğretim Program AtlasıYKS 20

2017 ÖSYS ile öğrenci alan lisans programlarının, kontenjan, yerleşen sayısı, taban puan ve taban başarı sırası bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Lisans Tercih Sihirbazı

Son 4 yılın taban başarı sıraları, puan türü değişen programların eski puan türündeki taban başarı sıraları, şehre, üniversite türüne, burs oranlarına, öğretim türüne göre arama yapma imkanı…

https://yokatlas.yok.gov.tr/tercih-sihirbazi-t4.php

Önlisans Tercih Sihirbazı Hakkında

2017 ÖSYS ile öğrenci alan önlisans programlarının, kontenjan, yerleşen sayısı, taban puan ve taban başarı sırası bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Son 2 yılın taban başarı sıraları, puan türü değişen programların eski puan türündeki taban başarı sıraları, şehre, üniversite türüne, burs oranlarına, öğretim türüne göre arama yapma imkanı…
https://yokatlas.yok.gov.tr/tercih-sihirbazi-t3.php

YÖK Lisans Atlası

https://yokatlas.yok.gov.tr/lisans-anasayfa.php

KAYNAK: https://yokatlas.yok.gov.tr/index.php

Etiketler: , , , , , , , ,
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
  • 0 paylaşım
YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER